spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
Rodina národov žijúcich v mieri môže vzniknúť jedine z národov rodín žijúcich v mieri.
- Rev. Son Mjong Mun

spacer
spacer
FEDERÁCIA RODÍN ZA MIER A JEDNOTU VO SVETE JE MEDZINÁRODNÉ ZDRUŽENIE RODÍN USILUJÚCE SA O ZREALIZOVANIE IDEÁLU PRAVEJ LÁSKY A VYTVORENIE SVETA MIERU A JEDNOTY PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ.
spacer
Hlavné menu
Federácia rodín (FFWPU)
Ochrana osobných údajov
Kontakt
O Federácii rodín
Vznik
Ciele
Stanovy
Osveta FFWPU
Požehnanie manželstva
Dohodnuté manželstvá
Boží Princíp
Mierové posolstvá
Štyri veľké oblasti srdca
Význam manželstva
Manželstvo, rodina a spoločnosť
Rodina, manželstvo a rodičovstvo
Zásady šťastného rodinného života
Pravá spoločnosť
Historické rodiny
Ježišovo počatie
Homosexualita
Homosexuální styl
Zakladatelia FFWPU
Zjavenia
Životopis
Úmrtie reverenda Muna
Hľadanie strateného mieru
Prejavy
Rodisko
Info projekty
Verní manželia
Rodina a spoločnosť
Mier sa začína mnou
Duchovný svet
Kórea

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Mierové posolstvá

Mierové posolstvá PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
02.04.2007
____________________

Mierové posolstvá

(stiahnuť mierové posolstvá)  


Predslov

Milované požehnané rodiny z celého sveta, vyslanci mieru a predstavitelia rôznych oblastí spoločenského života!

Dvanásť mierových posolstiev, ktoré obsahuje toto vydanie, predstavuje podstatu učenia reverenda Dr. Son Mjong Muna. Sú to vzácne slová. Sú pre nás učebnicou nášho večného života. Čítajte ich preto, prosím, s vážnym srdcom a s otvorenou a pozornou mysľou. Sú to slová, ktoré slúžia ako základ pre vytvorenie sveta večného mieru.

Otec a Matka Munoví, ktorých nasledujeme ako Pravých rodičov neba, zeme a ľudstva, sú jedinečnými ľuďmi v dejinách. Z pohľadu Božej prozreteľnosti obnovenia je Boh netelesným vertikálnym Pravým rodičom a Otec a Matka Munoví sú telesnými horizontálnymi Pravými rodičmi – Pravými rodičmi neba, zeme a ľudstva. Otec a Matka Munoví, Praví rodičia, sú ľuďmi, ktorí v tomto čase úspešne kráčajú Božou prozreteľnosťou. Každý z nás, my všetci bez výnimky, sa ako padlí ľudia musíme naštepiť na líniu Boha a Pravých rodičov, aby sme sa znovu narodili.

Otec Mun, v pozícii Pravého otca, je stelesnením Božieho pôvodného ideálu pravého rodiča, pravého učiteľa, pravého vlastníka a pravého kráľa. Ako Pravý otec predstavuje Božiu pravú lásku, pravý život a pravú pokrvnú líniu, ktoré ďalej odovzdáva ľudstvu. Preto je kľúčom k obnoveniu všetkého, čo bolo stratené.

Nádejou každého človeka a ideálom, na ktorý Boh myslel v čase stvorenia, je život v dokonalom svete mieru. Počiatkom takého sveta je pravá rodina, ktorá stelesňuje Božiu pravú lásku. Obetavý život Otca Muna a všetky jeho mimoriadne činy smerovali k položeniu substanciálneho základu pre uskutočnenie tohto ideálu.

Otec Mun viedol proces ukončenia Studenej vojny vďaka protinávrhu k materialistickej komunistickej teórii. Navyše celý svoj život odovzdal presadeniu vzájomného medzináboženského dialógu, zmierenia a spolupráce pre dobro sveta a do svojho cieľa neúnavne investoval. Kvôli tomu založil a podporoval nespočetné množstvo aktivít dobročinnej pomoci a dobročinných organizácii.

Otec Mun je ústrednou postavou svetového hnutia, ktoré hlása vytvorenie vzorových rodín založených na absolútnych hodnotách a pravej láske. Na dosiahnutie tohto cieľa sprostredkoval obrad Požehnania do medzikultúrneho manželstva miliónom manželských párov a šíril tak harmóniu medzi všetkými ľudskými rasami.

Stojí v prednej línii hnutia za svetový mier, ktoré zahŕňa federácie spájajúce ľudí z ostrovných krajín, polostrovov a kontinentálne krajiny, ako aj federáciu, ktorá má spojiť všetkých ľudí mongolského pôvodu. Inauguráciou Univerzálnej mierovej federácie, ktorá má svoje korene v Medzináboženskej a medzinárodnej federácii za svetový mier, vzniklo hnutie na vytvorenie OSN Ábelovho typu. Predstavuje to najdôležitejšiu časť jeho úsilia vybudovať svet večného mieru. Aby umocnil svoje úsilie, dal podnet k vytvoreniu mierových síl s poslaním nebeskej polície a armády kráľovstva mieru. Ich úlohou je po celom svete organizovať a rozširovať aktivity, ktoré podporujú mier.

Pravý otec založil tiež rozličné medzinárodné organizácie v oblasti výchovy, kultúry, umenia, športu a priemyslu. Celé jeho významné dielo smeruje k naplneniu Božej vôle a k uskutočneniu dokonalého sveta, ktorého základom je sloboda, mier, jednota a šťastie. Taký svet je tou najvyššou túžbou ľudstva.

Najpodstatnejším vnútorným predpokladom uskutočnenia dokonalého sveta mieru je rodina, ktorej centrom je Boží pôvodný ideál pravej lásky. Boh pôvodne plánoval, že Jeho láska prinesie skutočné ovocie už počas troch generácií v Adamovej rodine, rodine nášho prvého predka. Malo sa to naplniť prostredníctvom vytvorenia rodinného základu štyroch pozícií, t. j. cez harmóniu Boha, manžela a manželky a detí. Inými slovami, cez dokonalosť troch generácií - Adama a Evu, ich detí a vnúčat, sa na zemi mala pevne zakoreniť Božia pravá láska, pravý život a pravá línia a mali sa ďalej horizontálne rozvíjať. Boh kvôli pádu prvých ľudských predkov v sebe niesol neskutočný žiaľ nad tým, že nikdy nemohol objať svoje vnúčatá.

12. septembra 2005 založil Otec Mun Univerzálnu mierovú federáciu (UMF) a začal celosvetové inauguračné turné po 120 krajinách. V každej krajine otvoril národnú pobočku UMF. Následne uskutočnila Matka Munová spolu s deťmi typu Ábela a Kaina ďalšie svetové turné po 180 krajinách, na ktorom hovorila o nebeskej ceste a udelila Požehnanie do manželstva na národnej úrovni.

28. augusta 2006 na základe svetových turné Otec a Matka Munoví požehnali do manželstva štyri svoje vnúčatá. Vďaka naplneniu základu štyroch pozícií vytvorili úplný základ víťazstva Požehnania dokonalej rodiny v troch generáciách.

Po požehnaní štyroch svojich vnúčat spojili tri generácie Pravej rodiny svoje sily a vydali sa na tretie svetové turné. Bolo to historické turné, ktorého účelom bolo rozšíriť základ veľkého víťazstva, ktoré Bohu umožnilo spolu so zdokonalením základu štyroch pozícií v troch generáciách plne ustanoviť na zemi svoj ideál vertikálnej pravej lásky.

Tieto mierové posolstvá sú na žiadosť Otca a Matky Munových publikované v štyridsiatich jazykov pri príležitosti osláv ich narodenín v roku 2007 (Otec Mun má tohto roku osemdesiat osem rokov, čiže tzv. „misu”). Zároveň požiadali dvanásťtisíc vyslancov mieru, aby šírili tieto posolstvá po celom svete.

Máme šťastie, že sa môžeme radovať z výhod, ktoré nám priniesla nebeská prozreteľnosť, lebo žijeme v tom istom čase ako Praví rodičia. Je to čas veľkej nádeje. Teraz sa napĺňajú ideály, po ktorých túžili ľudia počas celých dejín.

Staňme sa hlavnou silou v uskutočňovaní dokonalého sveta mieru tak, že slová dvanástich mierových posolstiev, ktoré obsahuje táto publikácia, si stanovíme ako vodidlo pre naše životy. Nasledujme cestu pravej lásky, ktorú otvorili Praví rodičia.

Čong Hwan Kwak

Prezident, Univerzálna mierová federácia

február 2007

____________________
Zmenené ( 25.06.2013 )
Hodnotenie čitateľov: / 10
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer
Neprehliadnite
6.6.2024, 0:00:00- 23:59:00
Deň všetkých pravých vecí
Na zamyslenie
Odkaz lásky

Ježiš sa narodil, aby vytvoril svet lásky, nie aby bol ukrižovaný. Jeho túžba sa konečne napĺňa. Nech je tento odkaz lásky inšpiráciou pre každého z nás.

www.odkazlasky.sk
Udalosti
máj 2024
P U S Š P S N
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
jún 2024
P U S Š P S N
27282930311 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Najnovšie
Najčítanejšie


spacer