spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Vydanie arrow 34 - 02/2021 arrow Prvé Modlitebné zhromaždenie za spasenie domoviny

Prvé Modlitebné zhromaždenie za spasenie domoviny PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2021
____________________
Prvé Modlitebné zhromaždenie za spasenie domoviny

V nedeľu 5. decembra 2021 sa v nočných hodinách nášho času uskutočnilo špeciálne celosvetové podujatie pre zjednotenie oboch Kóreí a vytvorenie mierového sveta, ktoré organizovali Univerzálna mierová federácia (UPF) a Federácia rodín za svetový mier (FFWP). Konalo sa pri príležitosti 30. výročia návštevy manželov Munovcov v Severnej Kórei v decembri 1991, počas ktorej sa stretli s Kim Ir-senom a iniciovali proces zmierenia oboch Kóreí. Témou bolo „Vytvorenie mierového Kórejského polostrova: Význam náboženstva a medzináboženskej spolupráce“. Podujatie bolo vysielané zo Svetového mierového centra Čongšim v Kórei, kde bolo z dôvodu opatrení súvisiacich s prevenciou pred šírením koronavírusu prítomných iba niekoľko stoviek divákov, no tisícky divákov z celého sveta boli súčasťou online obecenstva s použitím technológie rozšírenej reality.

Po úvodnom videu o rozdelenej Kórei, predchádzajúcich podujatiach a mierových aktivitách manželov Munovcov sa podujatie začalo tancom s hrou na bubny a pokračovalo tanečnou kreáciou o nadobudnutí stratenej harmónie. Po slávnostnom prinesení vlajok s náboženskými symbolmi a vlajok štátov sveta na pódium prítomných a online účastníkov privítal generálny riaditeľ medzinárodného ústredia FFWP a predseda organizačného výboru prebiehajúceho zhromaždenia Jun Jong-ho. Uviedol, že toto zhromaždenie je venované podpore úsilia manželov Munovcov o zjednotenie oboch Kóreí, ktoré začalo pred 30 rokmi stretnutím s Kim Ir-senom v Severnej Kórei. V tejto súvislosti spomenul projekt združujúci svetových odborníkov s cieľom mierového zjednotenia Kórey v duchu princípov vzájomnej závislosti, spoločnej prosperity a univerzálnych hodnôt Think Tank 2022 (thinktank2022.org) a Samit za mier v Kórei pripravovaný na február 2022.

Po jeho príhovore sa uskutočnil obrad mieru a jednoty. Jeho obsah spočíva v symbolickom vyjadrení jednoty prostredníctvom spoločného vliatia vody do jednej nádoby. Tentoraz sa obrad uskutočnil postupným vlievaním vody predstaviteľmi jedného milióna Kórejčanov sledujúcich podujatie online, dvadsiatich tisíc duchovných z 80 denominácií zo 157 krajín, ktoré majú diplomatické styky s Južnou a/alebo Severnou Kóreu, a 42 náboženských predstaviteľov prítomných na mieste konania podujatia. Obrad začali medzinárodný prezident UPF Michael Jenkins a generálny riaditeľ medzinárodného ústredia FFWP Jun Jong-ho a po nich nasledovali ostatní predstavitelia. Počas obradu znela pieseň „Amazing Grace“ (Úžasná milosť) v podaní sopranistky Kim Čong-in.

Po piesni prehovorila z miesta konania podujatia poradkyňa bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa v duchovných otázkach kazateľka Paula White. Po jej prejave prehovorili prostredníctvom videopríhovorov tieto popredné svetové osobnosti: bývalý predseda Snemovne reprezentantov USA Newt Gingrich, bývalý prezident Nigérie Goodluck Jonathan, biskup Charles A. Hall z Christian Ministries Far East v Japonsku, biskup Jacques Gaillot z Francúzska, šintoistický veľkňaz Jošihiko Kaminaga z Japonska, arcibiskup metropolita pravoslávnej cirkvi v Ekvádore Chrysostomos Celi, biskup Luiz Edson z Brazílie, islamský žurnalista Humahyun A. Muhgal, sikhský predstaviteľ Singh Sahib Manjit Singh z Indie, tajomník medzináboženskej rady Nepálu Dharmacharya Keshab Prasad Chaulagain, pastor luteránskej cirkvi v Lotyšsku Pavel Levuškan, vedúca nepálskej muslimskej ženskej organizácie Seema Khan, kňaz Albert Smith zo Svätej Lucie, biskup Joseph Atherly z Barbadosu, riaditeľka oddelenia pre vzdelávanie muslimských žien v Karélii Mariam Kovaleva a rabín Akiva Simja Fishman z Nikaraguy.

Po príhovoroch kórejský detský umelecký súbor Little Angels (Malí anjeli) zaspieval piesne „To The Land Of Hope“ (Do krajiny nádeje), „We Shall Overcome“ (Zvládneme to) a „We Are the World“ (Sme svet).

Nasledovali modlitebné príhovory za mier, ktoré predniesli tieto popredné náboženské osobnosti: bývalý predseda Svetového luteránskeho zväzu a držiteľ Mierovej ceny Sonhak Munib A. Younan, veľký imám mešity Istiqlal v Jakarte, Indonézia, Nasaruddin Umar, emeritný arcibiskup Castries vo Svätej Lucii kardinál Kelvin Edward Felix z Dominika, predstaviteľka šintoizmu Tokušu Murei z Japonska, jogín a zakladateľ Art of Living Foundation Sri Sri Ravi Shankar z Indie, prorok Samuel Radebe z The Revelation Spiritual Home v Južnej Afrike a dočasný rektor univerzity Preah Sihanouk Raja Buddhist University v Kambodži Khy Sovanratana.

Po týchto modlitebných príhovoroch nasledovalo vystúpenie kórejskej skupiny Art Bul-i Troupe, ktorá spevom, hudbou i tancom vyjadruje aspekty budhizmu.

Po umeleckom vystúpení zazneli ďalšie modlitebné príhovory za mier, tentoraz od duchovných z Kórey z miesta konania podujatia: budhistický mních Ho-mjong, pastor Kim Jong-wan, prezident Kórejskej muslimskej federácie Hussein Kim Dong-ok a za Spoločnosť Nebeského rodiča reverend I Gi-song.

Po týchto modlitebných príhovoroch prišla na pódium Matka mieru, ako oslovujú spoluzakladateľku UPF a FFWP Hak Ča Han Munovú za jej úsilie o vytvorenie mierového sveta. Vo svojom prejave povedala: „Vo všetkých oblastiach spoločnosti vidíme rozdelenie. Súčasný svet je charakterizovaný egoizmom. ... Poslaním náboženských predstaviteľov je priviesť ľudstvo späť k Bohu. ... Keď sa zjednotíme, môžeme vyriešiť problémy sužujúce svet a obnoviť ho do jeho pôvodného stavu. ... Nastal čas na zmenu. Ženy kazateľky majú srdce matky a môžu priblížiť srdce Boha Jeho deťom.“

Po príhovore jej v mene všetkých zúčastnených a na počesť 30. výročia návštevy manželov Munovcov v Severnej Kórei Paula White venovala kyticu kvetov a predsedníčka UPF v Kórei Mun Jon-a dar. Následne pani Munová prostredníctvom dvoch kadetov z akadémie Universal Peace Academy vyliala vodu do veľkej nádoby, do ktorej prítomní účastníci na začiatku vlievali vodu na znak jednoty a do ktorej bola vyliata voda z nádoby použitej počas obradu mieru a jednoty.

Potom hudobník a spevák klasického kórejského žánru pansori Ju Tepjong-jang zaspieval pieseň „Beautiful Country“ (Krásna krajina) a spoločne so súborom Little Angels a speváckym zborom známu kórejskú pieseň „Arirang“.

Po piesni prítomní i online účastníci spoločne predniesli modlitbu za zjednotenie oboch Kóreí. Na záver prítomní spoločne s Little Angels zaspievaním známej kórejskej piesne „Tongil“ (Jednota) vyjadrili túžbu nielen po zjednotenej Kórei, ale i zjednotenom svete.

Záznam z podujatia: vimeo.com/653378863

____________________
Zmenené ( 13.04.2022 )
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer