spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Vydanie arrow 34 - 02/2021 arrow Druhý Festival mieru

Druhý Festival mieru PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2021
____________________
Druhý Festival mieru

V nedeľu 27. júna 2021 sa v nočných hodinách nášho času uskutočnilo druhé celosvetové podujatie pre vytvorenie mierového sveta s názvom Festival mieru Spoločnosti Nebeského rodiča s témou „Ste radosťou Neba“, ktoré organizovala Federácia rodín za svetový mier (FFWP). Toto podujatie nadväzovalo na prvé takéto podujatie z apríla tohto roku a bolo vysielané zo vzdelávacieho strediska HJ Heaven and Earth CheonBo Training Center na Čongpjongu v Kórei, kde bolo z dôvodu opatrení súvisiacich s prevenciou pred šírením koronavírusu prítomných iba niekoľko desiatok divákov, no tisícky divákov z celého sveta boli súčasťou online obecenstva s použitím technológie rozšírenej reality.

Podujatie otvorila mládež z Medzinárodnej asociácie mládeže a študentov za mier (IAYSP) v Kórei, ktorá predviedla špeciálne vystúpenie na kórejskú pieseň „Tiger is Coming“ (Prichádza tiger). Nasledovala klasická skladba v podaní Western Symphony Orchestra, ktorý dirigoval David Eaton. Potom prítomných a online účastníkov privítal generálny riaditeľ medzinárodného ústredia Federácie rodín Jun Jong-ho, ktorý zdôraznil, že nielen ľudia túžia po šťastí a prežívaní radosti, ale aj Boh, náš Nebeský rodič. A sme to práve my, kto môže priniesť Bohu radosť a šťastie tým, že vo svojich životoch stelesníme ideál lásky v manželstve, rodine a spoločnosti, k čomu manželia Munovci viedli ľudí celý svoj život. Na záver svojho príhovoru privítal Matku mieru, ako oslovujú spoluzakladateľku FFWP Hak Ča Han Munovú za jej úsilie o vytvorenie mierového sveta, ktorá sledovala toto podujatie online. Jun Jong-ho je nielen vynikajúcim rečníkom, ale je aj vynikajúcim spevákom a prítomným a Matke mieru venoval pieseň „Wish“ (Želanie), ktorú má veľmi rada. Po piesni Jun Jong-ho uviedol moderátorsky pár podujatia - Kim Čo-ru a Han Ju-gjong, ktorých rodičia prijali požehnanie manželstva od manželov Munovcov a ktorí spoločne nedávno taktiež prijali požehnanie manželstva. Po privítaní účastníkov podujatia uviedli tanečnú kreáciu o stvorení sveta. Potom zbor zaspieval piesne „This Is My Father's World“ (Toto je svet môjho Otca) a „How Great Thou Art“ (Aký si úžasný). Po piesňach nasledovala tanečná kreácia o príbehu z raja. Po nej zaznela pieseň „O My Little Lambs“ (Moje ovečky). Potom nasledovala pieseň o Matke mieru „I am your mother, your mother“ (Som vaša matka, vaša matka). Po nej zbor zaspieval piesne „Amazing Grace“ (Úžasná milosť) a „The Hymn of Joy“ (Óda na radosť). Po skončení tohto kultúrneho pásma moderátori uviedli tri časti ďalšieho programu súvisiace s témou podujatia Ste radosťou Neba: Kto je Matka mieru?, Kto je Nebeský rodič? a Kto som ja?

Prvá časť „Kto je Matka mieru?“ začala výjavmi zo života pani Munovej stvárnenými pieskovým umením. Nasledovalo video o živote Matky mieru a jej úsilí o vytvorenie mierového a radostného sveta v centre s Bohom, naším Nebeským rodičom. Po ňom o manželoch Munovcoch prehovoril z miesta konania podujatia bývalý poslanec juhokórejského Národného zhromaždenia Džo Mjong-čol, pôvodom zo Severnej Kórey. Okrem iného spomenul udalosti z návštevy manželov Munovcov v Severnej Kórei vrátane ich stretnutia s Kim Ir-senom v 1991 a ako si ich váži za to, čo urobili nielen pre obe Kórey, ale i pre celý svet. Po jeho inšpirujúcom svedectve nasledovali videopríhovory popredných svetových osobností, ktoré otvoril bývalý generálny tajomník OSN Pan Ki-mun, ktorý bol na Svetovom samite 2020 v Kórei počas odovzdávania Mierovej ceny Sonhak ocenený osobitnou Cenou zakladateľov (manželia Munovci) ako prejav uznania za obetavú prácu v OSN pri napĺňaní cieľov trvalej udržateľnosti vo svete, a v 2021 bol počas šiesteho Zhromaždenia nádeje vymenovaný za predsedu výboru Think Tank 2022, čo je projekt združujúci svetových odborníkov s cieľom mierového zjednotenia Kórey. Po ňom prehovorili: bývalý premiér Portugalska a bývalý predseda Európskej komisie José Manuel Barroso, bývalý viceprezident USA Mike Pence, bývalý minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo, bývalý minister obrany USA Mark Esper, bývalý predseda Snemovne reprezentantov USA Newt Gingrich, výkonný riaditeľ humanitárnej organizácie OSN Svetový potravinový program (WFP) David Beasley, predseda Rogers Holdings and Beeland Interests Inc. Jim Rogers, bývalý prezident Nigérie Olusegun Obasanjo a prezidentka Kosova Vjosa Osmani. Po príhovoroch kórejský detský umelecký súbor Little Angels (Malí anjeli) zaspieval zmes piesní, ktorú ukončil piesňou piesňou „Sing, Sing a Song“ (Spievaj, spievaj pieseň).

Druhá časť „Kto je Nebeský rodič?“ začala výjavmi o vzťahu medzi Bohom a ľuďmi stvárnenými pieskovým umením. Nasledovalo video o večnom hľadaní odpovedí na otázky týkajúce sa Boha, zmyslu života, šťastia, radosti atď. Po ňom na túto tému prehovoril z miesta konania podujatia spolupredseda Konferencie predstaviteľov kórejského duchovenstva (KCLC) Kim Su-man. Vo svojom príhovore vyzdvihol úsilie manželov Munovcov o medzináboženskú harmóniu tak potrebnú pre vytvorenie mierového sveta a v neposlednom rade ocenil neúnavné úsilie Matky mieru o naplnenie tohto cieľa. Po jeho inšpirujúcom svedectve nasledovali videopríhovory popredných náboženských osobností z celého sveta: biskup Noel Jones zo City of Refuge Church v Los Angeles, USA, predseda Medzináboženskej asociácie za mier a rozvoj (IAPD) v Afrike prorok Samuel Radebe z The Revelation Spiritual Home v Južnej Afrike, poradkyňa bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa v duchovných otázkach kazateľka Paula White, imám Nuru Mohammed z Al-Abbas Islamic Centre v Birminghame, Spojené Kráľovstvo, hinduistický predstaviteľ z Nepálu Pandit Dinbandhu Pokhrel, biskup Jesus Manuel Mejia Quiroz z anglikánskej cirkvi v Peru, budhistický kňaz Higaši Wako z Japonska, Pujya Swami Chidanand Saraswati, predstaviteľ ašramu Parmarth Niketan v Rišikéši, India, šejk Mohammed Abu Zaid, najvyšší sudca islamského sunitského súdu v Sidóne, Libanon, a mních Do-bong, predstaviteľ chrámu Ubong z komplexu hlavného chrámu Popču budhistického rádu Džoge v Kórei. Po príhovoroch zbor z budhistického rádu Tego v Kórei zaspieval piesne „Kvitni, lotosový kvet“ a „Pieseň ranného rozjímania“.

Tretia časť „Kto som ja?“ začala výjavmi o živote človeka stvárnenými pieskovým umením. Nasledovalo video o neustálom hľadaní odpovedí na otázky o podstate a význame ľudského života a o budúcnosti ľudstva. Po ňom boli videoprezentáciou predstavené niektoré rodiny z mnohých tých, ktorých manželia prijali požehnanie manželstva od manželov Munovcov, pričom prevažne manželky pochádzali zo zahraničia a prišli žiť do Kórey. Tieto medzinárodné rodiny dostali ocenenie od miestnych predstaviteľov až po prezidenta Kórey za ich prínos pre spoločnosť a vytváranie príkladných rodín. Následne o svojom živote a rodine prehovorila z miesta konania podujatia Fumiko Jamašita z Japonska, ktorá prišla žiť za svojím kórejským manželom Jun Te-jongom, a ich rodina je jedna z mnohých, ktoré dostali takéto ocenenie. Po jej dojímavom svedectve hudobník a spevák klasického kórejského žánru pansori Ju Tepjong-jang zaspieval piesne „Katuri tarjong“, „Sarange“ a spoločne so súborom Little Angels a speváckym zborom známu kórejskú pieseň „Arirang“.

Na záver zo strany rôznych osobností zo Spoločnosti Nebeského rodiča na celom svete zazneli pozdravné a uvítacie príhovory adresované všetkým tým, ktorí sa začali angažovať v Spoločnosti Nebeského rodiča. Potom vedúca sekretariátu Dr. Hak Ča Han Munovej Wondžu McDevitt a generálny riaditeľ medzinárodného ústredia Federácie rodín Jun Jong-ho venovali dvom predstaviteľom z nich v mene pani Munovej uvítacie dary. Následne ostatní v sále dostali uvítacie dary, čím sa skončil program festivalu.

Záznam z podujatia: youtu.be/1LHMJtAIeGs

____________________
Zmenené ( 13.04.2022 )
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer