spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Vydanie arrow 31 - 01/2020 arrow Editoriál - Výnimočný rok 2020

Editoriál - Výnimočný rok 2020 PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.06.2020
____________________
Editoriál

Výnimočný rok 2020

Zrejme pre mnohých je výnimočným už len zo samotnej číselnej podoby. No pre koronavírus SARS-CoV-2 spôsobujúci ochorenie Covid-19 sa stal pre celý svet smutne výnimočným rokom s dopadom na takmer všetky aspekty nášho života. Aj keď tento vírus nie je smrtiacim, ako to šíri bulvár, lebo neumrie každý, kto ho dostane, faktom je, že ohrozuje zdravie a môže viesť ku smrti. A strach zo smrti býva spúšťačom neracionálneho myslenia a konania, čo môže spôsobiť viac utrpenia ako samotný vírus. Nedopusťme preto, aby nás tento strach pripravil o ľudskú dôstojnosť a zničil medziľudské vzťahy.

Nech už teda vnímame tento rok akokoľvek, ak nám táto výnimočná situácia pomôže prehodnotiť život a zamerať sa na to podstatné v ňom, potom je tento rok naozaj výnimočným obdobím a máme pred sebou samé výnimočné roky. Pretože jedine od nás závisí, ako prežijeme svoj život a je iba na nás rozhodnúť sa prežiť ho čo najdôstojnejšie v akejkoľvek situácii.

V tomto čísle prinášame udalosti z výnimočného zhromaždenia v Kórei vo februári, v čase, keď sa už šírili obavy z neznámeho vírusu. Podľa neskoršieho prieskumu nikto zo zúčastnených neochorel. Pre niektorých to bol znak Božej ochrany nad podujatím, pre iných výsledok opatrení kórejskej vlády na predchádzanie nákaze. Nech už tomu bolo akokoľvek, v každom prípade toto podujatie otvorilo výnimočný rok, v ktorom sa ľudstvo môže vydať na cestu mierovej spolupráce a začať novú kapitolu v ľudskej histórii.

Miroslav Rybár

____________________
Zmenené ( 17.09.2020 )
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce Ďalšia >
spacer


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962