spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Vydanie arrow 29 - 01/2019 arrow Festival mieru a požehnania v Los Angeles

Festival mieru a požehnania v Los Angeles PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
07.07.2019
____________________
Festival mieru a požehnania v Los Angeles

Po úspešných festivaloch Mier sa začína mnou v Madison Square Garden v New Yorku a v Nassau Veterans Memorial Coliseum v New Yorku sa 6. apríla 2019 v City of Refuge Church v Los Angeles uskutočnil ďalší festival v tomto duchu na pôde USA. Zúčastnilo sa na ňom viac než 6000 ľudí z vyše 200 vierovyznaní, aby prijali požehnanie manželstva, a tak ukázali spôsob ozdravenia nielen americkej spoločnosti. Udalosť bola spoluorganizovaná City of Refuge Church, Federáciou rodín (FFWP) a Konferenciou predstaviteľov amerického duchovenstva (ACLC).

Podujatie otvoril 500-členný spevácky zbor pod vedením Jasona McGeeho, vedúceho speváckeho zboru City of Refuge Church. Následne herec Jonathan Slocumb, ktorý sprevádzal programom, privítal všetkých prítomných s tým, že sa stretli, aby podporili mier a požehnanie na celom svete. Potom uviedol programového riaditeľa rádia 102.3 KJLH Aundraeho Russella (KJLH vlastní Stevie Wonder, ktorý na názov rádia vytvoril slogan „Kindness, Joy, Love & Happiness“ - Vľúdnosť, radosť, láska a šťastie). Aundrae Russell predstavil Jasona McGeeho a 500-členný spevácky zbor, ktorý zaspieval ďalšiu pieseň. Potom študenti z organizácie CARP (Collegiate Association for the Research of Principles - Vysokoškolská asociácia pre štúdium princípov) zaspievali známu kórejskú pieseň „Mudžogon“ (Bezpodmienečná [láska]), na ktorú predviedli zaujímavú tanečnú choreografiu. Následne arcibiskup George Augustus Stallings Jr. z Imani Temple African-American Catholic Congregation vyzval prítomných, aby si dali okolo krku štólu pripravenú na túto udalosť a takto spoločne v modlitbe poďakovali za tento deň. Vo svojej modlitbe povedal: „Ste Božími chrámami a nech vo vás prebýva Duch Svätý“. Po ňom privítal prítomných Edwin Perry, senior pastor zo City of Refuge Church. Za Federáciu rodín pozdravil prítomných kontinentálny prezident Federácie rodín pre Severnú Ameriku Dr. Ki Hun Kim: „Byť za mier nie je jednoduchá úloha. Aby sme prekonali násilie a iné problémy v našej spoločnosti, musíme sa povzniesť nad naše rozdiely a spolupracovať v láske s našimi bratmi a sestrami pri vytváraní pravého mieru.“ Po ňom prehovoril predseda Federácie rodín Západného regiónu v USA Rev. Larry Krishnek.

  Po piesni v podaní speváckeho zboru nasledoval obrad požehnania manželstva, ktorý viedla Crescentia DeGoede, vedúca oddelenia požehnania manželstva a rodín v USA. Po videu o význame požehnania manželstva spolupredseda ACLC Rev. Luonne Rouse s manželkou Marie udelili požehnanie manželstva prítomným párom, ktoré pozostávalo z obradu so svätým vínom, so svätou vodou, manželského sľubu, modlitby požehnania a vyhlásenia platnosti požehnania manželstva. Po ňom Jonathan Slocumb pozdravil predstaviteľov rôznych vierovyznaní a náboženstiev, predstaviteľov spoločnosti, Univerzálnej mierovej federácie a The Washington Times a účastníkov zo zahraničia. Nasledovalo tanečné vystúpenie Divine Praise Dancers z Los Angeles. Po ňom pastor Edwin Perry uviedol biskupa Noela Jonesa zo City of Refuge Church, ktorý vo svojom príhovore povedal: „Bez pochýb verím tomu, že Boh si vyvolil Dr. Hak Ča Han Munovú, aby sme sa zjednotili. ... Boh nás priviedol na zem, aby sme tu žili v mieri. Verím tomu, že aj tu je nás dosť, aby sme zmenili svet k lepšiemu.“ Nasledovalo video o živote Dr. Munovej s názvom „Matka mieru“ a po ňom pieseň od Richarda Smallwooda „Total Praise“ (Najväčšia chvála) v podaní 500-členného zboru pod vedením A. Curtis Farrowa, držiteľa ceny Emmy. 

Po piesni biskup Jones uviedol Matku mieru, ako oslovujú Dr. Munovú, aby predniesla príhovor s názvom „Misia kresťanstva z pohľadu Božej prozreteľnosti a zodpovednosť Spojených štátov amerických“. V ňom hovorila o nenaplnení Božieho ideálu sveta mieru, ktorý sa mal vytvoriť v čase Ježiša, a ako sa môže naplniť tento ideál v súčasnosti: „Tento svet, ktorý nám dal náš Stvoriteľ, Boh, trpí v dôsledku našej nevedomosti. Ako Božie pravé deti sa nemôžeme na to nečinne prizerať. ... Mali by sme nasledovať Boha, žiť v súlade s večnými princípmi stvorenia a nájsť správne riešenie. Iba tak môžeme vyriešiť problémy. ... Musíme spojiť naše sily a zjednotiť sa, aby sme to dokázali.“ Prezident Federácie rodín v USA Demian Dunkley poďakoval Dr. Munovej za jej príhovor a deti rôzneho veku jej venovali kvety. Dr. Munová venovala po 5-tisíc USD štyrom organizáciám vykonávajúcim verejnoprospešné aktivity - Christ Our Redeemer Community Development Corporation, Solomon's Corner, Community Action Partnership a Nipsey’s foundation na pamiatku Nipsey Hussleho. Potom biskupovi Jonesovi odovzdala zástavu Federácie rodín, ktorej logo zobrazuje ideál Božej rodiny. Okrem toho jemu a ešte Rev. Luonnemu Rousemu a Rev. Markovi Abernathymu z Connect Point Christian Center venovala spomienkové darčeky. V tejto súvislosti Dr. Munová povedala o zástave Federácie rodín, že všade tam, kde veje táto zástava, prichádza Božie požehnanie. Biskup Jones poďakoval Matke Munovej za všetko a biskup Hezekiah Walker, dvojnásobný držiteľ ceny Grammy, so svojimi piesňami „Souled Out“ (Oduševnený pre Boha), You're All I Need (Si všetko, čo potrebujem) a „Every Praise“ (Každá chvála) ukončil toto veľkolepé podujatie.

Viac na http://www.miersazacinamnou.sk.

____________________
Zmenené ( 20.09.2019 )
Hodnotenie čitateľov: / 2
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer