spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Vydanie arrow 28 - 02/2018 arrow Druhý festival kultúry a hudby Mier sa začína mnou v USA

Druhý festival kultúry a hudby Mier sa začína mnou v USA PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2018
____________________
Druhý festival kultúry a hudby Mier sa začína mnou v USA

Po vlaňajšom úspešnom festivale Mier sa začína mnou v Madison Square Garden, New York, USA, sa 12. novembra 2018 v Nassau Veterans Memorial Coliseum v New Yorku uskutočnil ďalší festival v tomto duchu. Zúčastnilo sa na ňom viac než 15 000 ľudí z vyše 200 vierovyznaní, aby vyzvali na ozdravenie nielen americkej spoločnosti. Udalosť bola spoluorganizovaná Federáciou rodín (FFWP) a Konferenciou predstaviteľov amerického duchovenstva (ACLC).

Programom sprevádzali Liz Black, arcibiskup George Augustus Stallings Jr. a Demian Dunkley. Deň predtým, 11. novembra, bolo 100. výročie ukončenia prvej svetovej vojny a v tejto súvislosti sa slávi Deň veteránov. Podujatie sa za účasti nastúpených veteránov začalo piesňou God Bless America (Boh žehnaj Amerike), ktorú zaspievala námorná seržantka Elizabeth A. Quinones. Potom na choreografiu „Let There Be Peace on Earth“ (Nech je mier na zemi) od Georgea Faisona, držiteľa ceny Emmy za choreografiu a ceny Tony, zatancovala s ďalšími tanečníkmi primabalerína Valeria Ivleva z Baltimore Ballet. Nasledovala kresťanská popová skupina Citizen Way z Chicaga, ktorá zahrala svoju úspešnú pieseň „Wave Walker“ (Chodiaci po vlnách). Prezident Federácie rodín v USA, Dr. Richard Buessing, v modlitbe zdôraznil, že hoci mier sa začína mnou, rozvíja sa v rodine: „Láskyplné rodiny žijúce v mieri sú začiatkom Nebeského kráľovstva na zemi“. Po nej zaspieval gospelový spevák Israel Houghton, šesťnásobný držiteľ ceny Grammy, svoje piesne „Friend of God“ (Priateľ Boha) a „Reckless Love“ (Nehľadiaca láska). Nasledoval zbor Love Fellowship Choir a biskup Hezekiah Walker, dvojnásobný držiteľ ceny Grammy, so svojou piesňou „Souled Out“ (Oduševnený pre Boha) a „Every Praise“ (Každá chvála), na ktorú tancovalo 500 tanečníkov tanec chvály. Ľudia sa pochytali za ruky a spoločne sa pridali k spevu.

Nasledovalo video o rôznych osobnostiach, ktoré svoj život zasvätili mieru. Po ňom prehovoril biskup Don D. Meares, ktorý okrem iného uviedol biskupa Noela Jonesa z cirkvi City of Refuge Church v Los Angeles. Biskup Jones hovoril o vzťahu k Bohu a k ľuďom: „Nemôžem povedať, že milujem Boha, ak nemilujem svojich blížnych, ktorých vidím každý deň. Nemôžem žiť v mieri s Bohom, pokiaľ nežijem v mieri so svojimi blížnymi okolo seba. Mier sa začína mnou.“ Nasledovalo video o živote Dr. Munovej s názvom „Matka mieru“. Po ňom pastor T. L. Barrett z cirkvi Life Center Church of God in Christ v Chicagu vyjadril svoju hlbokú vďaku Pravým rodičom (manželia Munovci): „Keď premýšľam o všetkom, čo urobili Praví rodičia pre pozdvihnutie padlého ľudstva, cítim, že povedať ,Vďaka Ti, Bože‘ nestačí. Cítim, že povedať Bohu iba vďaka nie je dosť za všetko, čo nám dal. Musím vyjadriť najväčšiu chválu Bohu, keď povedať ďakujem nestačí. Chvála patrí Bohu. Vďaka Ti, Bože, za Pravých rodičov.“ Atmosféra vyjadrenia spoločnej chvály Bohu bola ešte umocnená piesňou od Richarda Smallwooda „Total Praise“ (Najväčšia chvála) v podaní 5000-členného zboru pod vedením A. Curtis Farrowa, držiteľa ceny Emmy.

Po tomto vyjadrení vďaky Dr. Munová vo svojom príhovore vyzvala prítomných, aby sa zjednotili v naplnení Božieho sna o mierovom svete: „Všetci máme zodpovednosť. Pomôžete mi rozšíriť Božie požehnanie? Toto je cesta, ako môže ľudstvo naplniť túžbu po svete mieru. Zjednoťme sa, aby sme to dosiahli. Pomôžete mi v naplnení tohto poslania? Amerika je Bohom požehnaná krajina. Ak však nič neurobíme, svet nemá žiadnu budúcnosť. Budete sa nečinne pozerať, ako sa svet rúti do záhuby, alebo sa precitnete a niečo s tým urobíte? Vytvorme spoločne kráľovstvo mieru.“ Po prejave deti rôzneho veku venovali Dr. Munovej kvety. Viceprezident Federácie rodín v USA a vedúci produkcie Demian Dunkley pripomenul prítomným, že nikto nechce mier viac, než veteráni. Dr. Munová preto po prejave venovala 52 tisíc USD štyrom organizáciám veteránov na podporu ich práce, každej po 13 tisíc.

Túto úžasnú hudobnú, spevácku a duchovnú atmosféru obohatila gospelová speváčka Yolanda Adams, päťnásobná držiteľka ceny Grammy, piesňami „Since The Last Time I Saw You“ (Odvtedy, čo som Ťa naposledy videla), „I Believe I Can Fly“ (Verím, že viem lietať), „Victory“ (Víťazstvo). Nasledoval koncert skupiny Apple Heaven USA s piesňami „Unconditional“ (Bezpodmienečná) a „How great is our God“ (Aký úžasný je Boh). Kontinentálny prezident Federácie rodín Dr. Ki Hun Kim prevzal od Clementa Jamesa, Jr, riaditeľa Aktívnej pomoci založenej na viere, vyhlásenie o Dni veteránov od guvernéra štátu New York, Andrewa M. Cuoma. A keďže Dr. Munová po tomto festivale odchádzala do Zimbabwe a Južnej Afriky na samit i udelenie požehnania manželstva tisíckam párov, africká skupina bubeníkov a tanečníkov D-Limitz na záver programu vytvorila „africkú atmosféru“. Federácia rodín v USA venovala výťažok z predaja vstupeniek na podporu aktivít v Afrike.

Po skončení festivalu sa uskutočnilo stretnutie vyše 200 duchovných s Dr. Munovou, ktorá vyjadrila nádej, že duchovní využijú svoj potenciál pre naplnenie Božieho sna: „Účelom tohto národa je vytvoriť základ pre privítanie navráteného mesiáša. Kto je centrom tohto národa? Nie je to prezident. Ste to Vy, duchovní, ktorí ste dnes prišli. Prezident sa mení každé štyri roky, avšak vaše poslanie je večné. Ako duchovní by ste mali všetci prijať požehnanie manželstva a viesť k tomu tiež všetkých vo svojej kongregácii. To je sen Boha, Nebeského rodiča. Viete si predstaviť, ako výrazne sa zmení tento národ, ak vytvoríme ideálne rodiny? Vy ste vlastníkom tohto národa, čo s tým urobíte?“

Viac na http://www.miersazacinamnou.sk.

____________________
Zmenené ( 25.02.2019 )
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer