spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Vydanie arrow 27 - 01/2018 arrow Festival mieru a rodiny - Mier sa začína mnou

Festival mieru a rodiny - Mier sa začína mnou PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.06.2018
____________________
Festival mieru a rodiny - Mier sa začína mnou

Po podobnej udalosti na túto tému z vlaňajšieho roku v Madison Square Garden, USA, sa 29. apríla 2018 v mestskej hale vo Viedni zišlo na festivale mieru a rodiny približne 10 000 ľudí prevažne z Európy, ale taktiež z Blízkeho východu, severnej Afriky, USA, Japonska a Kórey, aby podporili úsilie o vytvorenie kultúry mieru založenej na rodine.

Programom sprevádzali Heather Wokusch a Dieter Schmidt striedavo v angličtine a nemčine. Po krátkom videu o dôležitosti porozumenia medzi ľuďmi duchovnú atmosféru odštartoval najväčší rakúsky gospelový zbor Longfield Gospel Choir so sólistkou Beverly Minor piesňou od Hezekiaha Walkera „Every Praise“. Vedúci zboru a energický dirigent Georg Weilguny zaspieval svoju pieseň o mieri „Podajme si ruky“ (Let us start shaking hands). Za organizátorov festivalu prezidentka Federácie rodín v Rakúsku Elisabeth Cook a prezident Federácie rodín v regióne Európa, Blízky východ a severná Afrika Michael Balcomb priblížili účel festivalu. Michael Balcomb poukázal na to, že ak sa 10 000 ľudí rozhodne, že mier sa začína nimi, tak to určite bude mať vplyv na spoločnosť. Potom všetkých požiadal, aby piatim ľuďom naokolo povedali, že „mier sa začína mnou“. Zdôraznil, že práve tak, ako ľudia túžia po mieri, aj Boh túži po mieri.

Nasledovala tieňová šou tanečnej skupiny Attraction z Maďarska, víťazi súťaže Británia má talent z 2013. Po nich tanečná skupina z Malty zatancovala moderný balet SPARK. Biskup Emanuel Aydin zo sýrskej ortodoxnej cirkvi v Rakúsku predniesol modlitbu v duchu Modlitby Pána, ktorú potom v aramejčine zaspievala Semiramis zo Sýrie. Sopranistka Seiko Lee zaspievala Hlasy jari od Johanna Straussa Jr. a spoločne s tenorom Kastriotom Tushom z Albánka dueto z Verdiho opery La traviata. Nasledovalo krátke video, v ktorom mladí ľudia vyjadrili, čo pre nich znamená „mier sa začína mnou“. Potom moderátori vyzvali prítomných, aby svojim spolusediacim v krátkosti opísali, prečo sa mier začína práve nimi.

V ďalšom videu bol priblížený život manželov Munovcov a ich neúnavná práca pre mier. Bývalý minister obrany Rakúska Dr. Werner Fasslabend vo svojom príhovore poukázal na to, že vytvorenie mieru nie je úlohou iba náboženstva alebo politiky, ale každého z nás. Povedal: „Mier, to som ja, to sme my všetci.“ Následne predstavil a privítal Dr. Hak Ča Han Munovú, zakladateľku mierovej ceny Sonhak, ktorá predniesla hlavný prejav. V ňom spomenula počiatky kresťanstva v Európe, že Európa bola pripravovaná Bohom na vytvorenie sveta mieru, ale nanešťastie ľudia nechápali Božiu vôľu a Božie srdce. Preto je teraz najvyšší čas, aby ľudia nasledovali Boha a vytvorili kultúru srdca žijúc ako jedna veľká rodina. Po prejave deti rôzneho veku venovali Dr. Munovej kvety.

Následne boli prečítané dva pozdravné príhovory. Jeden od prezidentky a viceprezidenta rakúskej organizácie Asociácia na podporu mieru (Vereins zur Förderung des Friedens), Herta Margarete Habsburg-Lothringen a Sandor Habsburg-Lothringen, ktorá udelila ocenenie Plameň mieru (Flamme des Friedens) manželom Munovcom v roku 2011). Ďalším bolo vyhlásenie takmer 300 účastníkov prebiehajúcej konferencie Univerzálnej mierovej federácie o vzájomnej závislosti a prosperite, ktorí sa zúčastnili na festivale.

Seiko Lee v premiére zaspievala svoju pieseň „Keď ma držia tvoje krídla“ (When your wings hold me). Po nej vystúpila popová speváčka Nevena Božović zo Srbska. Festival vyvrcholil vystúpením gospelovej speváčky Yolandy Adams, päťnásobnej držiteľky ceny Grammy, ktorá spontánne spevom vyjadrila, že mier sa začína každým z nás.

Festival bol spoluorganizovaný Federáciou žien (WFWP), Federáciou rodín (FFWP) a Univerzálnou mierovou federáciou (UPF).

Viac na http://www.miersazacinamnou.sk.

____________________
Zmenené ( 25.02.2019 )
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer