spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
Rodina národov žijúcich v mieri môže vzniknúť jedine z národov rodín žijúcich v mieri.
- Rev. Son Mjong Mun

spacer
spacer
FEDERÁCIA RODÍN ZA MIER A JEDNOTU VO SVETE JE MEDZINÁRODNÉ ZDRUŽENIE RODÍN USILUJÚCE SA O ZREALIZOVANIE IDEÁLU PRAVEJ LÁSKY A VYTVORENIE SVETA MIERU A JEDNOTY PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ.
spacer
Hlavné menu
Federácia rodín (FFWPU)
Ochrana osobných údajov
Kontakt
O Federácii rodín
Vznik
Ciele
Stanovy
Osveta FFWPU
Požehnanie manželstva
Dohodnuté manželstvá
Boží Princíp
Mierové posolstvá
Štyri veľké oblasti srdca
Význam manželstva
Manželstvo, rodina a spoločnosť
Rodina, manželstvo a rodičovstvo
Zásady šťastného rodinného života
Pravá spoločnosť
Historické rodiny
Ježišovo počatie
Homosexualita
Homosexuální styl
Zakladatelia FFWPU
Zjavenia
Životopis
Úmrtie reverenda Muna
Hľadanie strateného mieru
Prejavy
Rodisko
Info projekty
Verní manželia
Rodina a spoločnosť
Mier sa začína mnou
Duchovný svet
Kórea

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Životopis

Životopis
Viera, ktorá roztrhla železnú oponu PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2019
____________________
Predstavujeme

Viera, ktorá roztrhla železnú oponu
„Toto je pravdivý príbeh, ktorý sa odohral pred polstoročím vo východoeurópskej krajine Československo. Je vyrozprávaný členmi Hnutia zjednotenia, ktorí opisujú svoje zážitky. Ich slová pochádzajú z nedávnych interview a listov a svedectiev napísaných v 60. a 70. rokoch 20. storočia. Sú v ňom taktiež výňatky z písomných súdnych rozsudkov z 1974. Sprievodný text je použitý v minimálnej miere, aby mohol čitateľ pochopiť okolnosti a históriu tej doby.

Príbeh ľudí, ktorých láska k Bohu, k ich národu a ľudu bola skúšaná ich vlastnou vládou a stálo ich to slobodu. Toto je svedectvo z prvej ruky o odvahe a utrpení mladých členov rodiaceho sa Hnutia zjednotenia vo východnej Európe pred polstoročím. Svedectvo, z ktorého môžeme čerpať inšpiráciu a poučenie do našich životov i v súčasnosti.“

____________________
Zmenené ( 19.03.2020 )
Čítať celý článok ...
Hodnotenie čitateľov: / 2Juhovýchodoeurópsky mierový samit a festival požehnania manželstva a rodiny v Tirane PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2019
____________________
Juhovýchodoeurópsky mierový samit a festival požehnania manželstva a rodiny v Tirane

V apríli 2018 sa vo Viedni, Rakúsko, uskutočnila konferencia o úlohe náboženských predstaviteľov a členov parlamentov v dosiahnutí vzájomnej závislosti a prosperity s následným festivalom mieru a rodiny „Mier sa začína mnou“, na ktorom prehovorila Dr. Hak Ča Han Munová. Na tejto konferencii sa taktiež hovorilo o mierových iniciatívach na Balkáne. V určitom zmysle aj s odkazom na túto konferenciu sa 25.-27. októbra 2019 v Tirane, Albánsko, uskutočnil Juhovýchodoeurópsky mierový samit na tému „Mier, bezpečnosť a ľudský rozvoj v Juhovýchodnej Európe“ s následným mládežníckym festivalom a festivalom požehnania manželstva a rodiny. Jednotlivé podujatia organizovali Univerzálna mierová federácia (UPF), Federácia rodín (FFWP), Federácia žien za mier vo svete (WFWP), Študenti a mládež za mier (YSP), Podgorički klub, Ukrajinská mierová rada, rád Bektašija, magistrát Tirany, Tiranská univerzita a ďalšie akademické, obchodné a spoločenské organizácie. O podujatiach informovali domáce a zahraničné médiá aj v priamom prenose.

____________________
Zmenené ( 13.04.2022 )
Čítať celý článok ...
Hodnotenie čitateľov: / 2Festival Mier sa začína mnou v Newarku pre nebeský zjednotený svet PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2019
____________________
Festival Mier sa začína mnou v Newarku pre nebeský zjednotený svet

Po tohtoročnom festivale mieru a požehnania v Los Angeles a festivale jednoty a požehnania v Las Vegas sa 28. decembra 2019 v Newarku uskutočnil ďalší festival v tomto duchu na pôde USA. V Prudential Center sa zišlo vyše 25 tisíc ľudí z rôznych vierovyznaní, z ktorých bolo vyše 1800 duchovných predstaviteľov z celého sveta, aby inaugurovali Konferenciu predstaviteľov svetového duchovenstva (WCLC). Udalosť bola spoluorganizovaná Federáciou rodín (FFWP) a Konferenciou predstaviteľov amerického duchovenstva (ACLC). Tomuto festivalu predchádzalo zhromaždenie duchovných z celého sveta v rámci prípravy inaugurácie WCLC, ktoré sa uskutočnilo 27. decembra 2019 v Manhattan Center v New Yorku. O oboch podujatiach informovali domáce a zahraničné médiá aj v priamom prenose.

____________________
Zmenené ( 19.03.2020 )
Čítať celý článok ...
Hodnotenie čitateľov: / 2Udalosti PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2019
____________________
Udalosti

Siedme výročie songhwa reverenda Muna
17. augusta 2019 sa v Kórei uskutočnilo spomienkové stretnutie pri príležitosti siedmeho výročia odchodu (songhwa) spoluzakladateľa Federácie rodín (FFWP) reverenda Son Mjong Muna do duchovného sveta.

____________________
Zmenené ( 19.03.2020 )
Čítať celý článok ...
Hodnotenie čitateľov: / 3Stretnutie s pápežom Františkom PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
07.07.2019
____________________

 Stretnutie s pápežom Františkom 

 Stretnutie s pápežom Františkom 

Delegácia predstaviteľov Univerzálnej mierovej federácie (UPF), ktorá je partnerskou organizáciou Federácie rodín v aktivitách vytvárania mierového sveta založeného na rodinách, sa 1. júla 2019 stretla s pápežom Františkom vo Vatikáne. Na stretnutí sa zúčastnil Dr. Thomas G. Walsh, predseda UPF International, Dr. Tageldin Hamad, viceprezident UPF International, a J. E. Hisham Badr, veľvyslanec Egypta v Taliansku a prezident Výkonnej rady Svetového potravinového programu, ktorý stretnutie sprostredkoval. 

 Toto stretnutie nebolo prvým kontaktom UPF s Vatikánom. V roku 2014 sa zúčastnila na konferencii o kríze v Sýrii, ktorá bola organizovaná Pápežskou akadémiou vied. V roku 2015 sa zúčastnila na programe 50. výročia vydania deklarácie Nostra aetate (V našej dobe) o postoji cirkvi k nekresťanským náboženstvám v roku 1965. A naďalej pokračuje v spolupráci s misiou Svätej stolice pri OSN v New Yorku. 

Pápež František podporuje rovnaké hodnoty ako UPF, či je to medzináboženský dialóg prostredníctvom Pápežskej rady pre medzináboženský dialóg, posilnenie rodiny prostredníctvom Pápežskej rady pre rodinu alebo ochrana životného prostredia vyjadrená v pápežskej encyklike Laudato Si (Buď pochválený).

Na začiatku stretnutia pápež hovoril o dôležitosti mieru a vyjadril ocenenie tým, ktorí sa snažia o mier. Potom si vypočul informácie o aktivitách UPF, vrátane projektov IAPP (Medzinárodná asociácia poslancov parlamentov za mier) a IAPD (Medzináboženská asociácia za mier a rozvoj). Na záver bol oboznámený s nadchádzajúcim vrcholným stretnutím predstaviteľov spoločnosti - Svetový samit 2020, ktorý sa uskutoční vo februári 2020 v Kórei.

Pápež venoval každému kópiu vyhlásenia s názvom "Dokument o ľudskom bratstve pre svetový mier a vzájomné spolunažívanie", ktoré pápež František a Ahmed Al Tajib, veľký imám káhirskej mešity Al Azhar, ktorý je najuznávanejšou autoritou sunnitského (väčšinového) islámu, podpísali 4. februára 2019 v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch, ktoré pápež navštívil ako prvý pápež v histórii. Podpísanie tohto dokumentu sa zhodou okolností uskutočnilo v roku 800. výročia stretnutia Františka z Assisi so sultánom Malikom Al Kamilom (Meledin) v septembri 1219 v Egypte počas piatej križiackej výpravy (1217-1221). 

____________________
Zmenené ( 07.04.2021 )
Čítať celý článok ...
Hodnotenie čitateľov: / 14<< Začiatok < Späť 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalej > Koniec >>

Výsledky 46 - 54 z 404
spacer
Neprehliadnite
Žiadne udalosti
Na zamyslenie
Odkaz lásky

Ježiš sa narodil, aby vytvoril svet lásky, nie aby bol ukrižovaný. Jeho túžba sa konečne napĺňa. Nech je tento odkaz lásky inšpiráciou pre každého z nás.

www.odkazlasky.sk
Udalosti
november 2023
P U S Š P S N
30311 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
december 2023
P U S Š P S N
272829301 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Najnovšie
Najčítanejšie


spacer