Mier sa začína mnou
best free web site maker

FESTIVAL MIERU
A RODINY

s tancom, hudbou a inšpiráciou

Mier sa začína mnou

V súčasnom globalizovanom svete sa stretávame s konfliktmi a tragédiami, ktoré v nás vyvolávajú beznádej a bezmocnosť. Je vôbec možné vytvoriť mierový svet?

Na festivale mieru a rodiny sa zídu ľudia z celej Európy, ktorým nie je ľahostajný osud našej spoločnosti. Tancom, hudbou a inšpiratívnym slovom prehovorí do nášho srdca a ukáže, že túžba po mieri sa dá naplniť.

Mier sa začína každým z nás a jedine spoločne môžeme vytvoriť kultúru mieru. 


[Kliknutím na obrázok si môžete pozrieť reportáž o podobnom festivale v USA.]

Na festivale vystúpia

LONGFIELD GOSPEL CHOIR

LONGFIELD GOSPEL CHOIR

najväčší rakúsky gospelový zbor

ATTRACTION

ATTRACTION

víťazi súťaže Británia má talent z 2013

HAK ČA HAN MUN

HAK ČA HAN MUN

príhovor zakladateľky mierovej ceny SonHak

YOLANDA ADAMS

YOLANDA ADAMS

päťnásobná držiteľka ceny Grammy

Mier sa začína mnou

video o podujatiach súvisiacich s festivalom

Wiener Stadthalle, Hala D
29. apríla 2018

Vstup od 14:00 | Program 15:00–17:00

V cene vstupenky 20 eur je zahrnutá organizovaná autobusová doprava na festival zo Slovenska a späť. 

Do festivalu ostáva ešte


Počet miest je obmedzený!

 Rezervujte si vstupenku 


Dôležité informácie

Jedna vstupenka stojí 20 eur. Každá vstupenka je na konkrétne sedadlo. Aj dieťa potrebuje vstupenku, ak bude sedieť na samostatnom sedadle. Bez vstupenky nie je možný vstup do haly.

Pre držiteľov vstupeniek je organizovaná autobusová doprava z Bratislavy, Dunajskej Lužnej a Nitry zdarma (pozrite nižšie v časti "Doprava...".

Využite rezervovanie si vstupeniek, aby ste mohli v hale ako rodina alebo skupinka sedieť spolu. Aj keď je to hala s kapacitou cca 15000 ľudí, je to európsky festival, takže počet miest je obmedzený.

Doprava na festival je organizovaná zo Slovenska autobusmi z troch miest - Bratislava, Dunajská Lužná, Nitra. Cestovné je sponzorované organizátormi, to znamená, že pre držiteľov vstupeniek je zdarma.
Príchod do Viedne týmito autobusmi sa plánuje cca 2 hodiny pred začiatkom festivalu (informácie o presnom odchode z jednotlivých miest a príchode späť pošleme emailom, ktorý uvediete vo formulári rezervácie vstupenky).

Poprípade, ak by nejaká nezisková organizácia (škola, obec, združenie atď.) zorganizovala svoj autobus s aspoň 40 účastníkmi, ktorí budú mať vstupenky na festival, organizátori na Slovensku preplatia takúto dopravu autobusom. 

Tlmočenie do slovenčiny bude zabezpečené. Pre istotu si prineste so sebou mobil s možnosťou prijímať rádiové vysielanie (čo by mal byť v súčasnosti takmer každý mobil). A samozrejme nezabudnite na slúchadlá.

Organizátori festivalu neposkytujú účastníkom festivalu žiadnu stravu. Aj keď je v okolí mestskej haly vo Viedni dostatok stravovacích možností, vzhľadom na množstvo účastníkov festivalu môžu byť v čase nášho príchodu do Viedne vyťažené. Preto je vhodné zobrať si pre istotu so sebou vlastnú stravu.

V prípade vlastnej dopravy na festival vstupenky slúžia ako bezplatný cestovný lístok v mestskej doprave vo Viedni od 13:00 do 21:00.

Parkovanie je pre držiteľov vstupeniek v podzemných garážach Märzparkgarage a Stadthallengarage za 5 eur od 13:00 do 2:00 nasledujúceho dňa. Viac o parkovaní na
https://www.stadthalle.com/en/kommen/parken

Kabáty, dáždniky, kufre, veľké tašky a podobné veci treba odložiť do šatne za určitý poplatok. Takéto veci však bude možné nechať v autobusoch (organizovaná doprava), pretože sa tými istými autobusmi bude cestovať späť. Parkovanie autobusov je mimo areálu haly na vzdialenom parkovisku a po príchode si treba zobrať so sebou to, čo budete potrebovať až do odchodu autobusov späť.

Fajčenie je zakázané, to sa týka aj elektronických cigariet. Platí to aj pre konzumáciu alkoholu. 

Festival mieru a rodiny organizujú

Federácia rodín za svetový mier

Federácia rodín
za svetový mier

Univerzálna mierová federácia

Univerzálna mierová federácia

Federácia žien za mier vo svete

Federácia žien
za mier vo svete