spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Vydanie arrow 34 - 02/2021 arrow Siedme Zhromaždenie nádeje

Siedme Zhromaždenie nádeje PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2021
____________________
Siedme Zhromaždenie nádeje

V nedeľu 12. septembra 2021 sa v nočných hodinách nášho času uskutočnilo siedme celosvetové podujatie pre vytvorenie mierového sveta s názvom Zhromaždenie nádeje, ktoré organizovali Univerzálna mierová federácia (UPF) a Federácia rodín za svetový mier (FFWP). Predchádzajúcich šesť podujatí videli dokopy viac než tri miliardy ľudí na celom svete. Toto podujatie nadväzovalo na predchádzajúce podujatie z mája tohto roku, ktorým odštartoval projekt združujúci svetových odborníkov s cieľom mierového zjednotenia Kórey v duchu princípov vzájomnej závislosti, spoločnej prosperity a univerzálnych hodnôt Think Tank 2022 (thinktank2022.org). Podujatie s témou „Mier v ázijsko-pacifickom regióne“ bolo vysielané zo Svetového mierového centra Čongšim v Kórei, kde bolo z dôvodu opatrení súvisiacich s prevenciou pred šírením koronavírusu prítomných iba niekoľko desiatok divákov, no tisícky divákov z celého sveta boli súčasťou online obecenstva s použitím technológie rozšírenej reality. Podujatie sledovalo naživo vo všetkých časových pásmach viac než päťsto miliónov divákov.

Po úvodnom videu o rozdelenej Kórei, problémoch vo svete, predchádzajúcich zhromaždeniach a mierových aktivitách manželov Munovcov vrátane projektu Think Tank 2022 podujatie začalo baletným tancom a hrou na bubny. Po slávnostnom prinesení vlajok štátov sveta na pódium prítomných a online účastníkov privítal generálny riaditeľ medzinárodného ústredia Federácie rodín a predseda organizačného výboru prebiehajúceho zhromaždenia Jun Jong-ho. Uviedol, že toto zhromaždenie je venované nedávnemu 9. výročiu odchodu reverenda Son Mjong Muna, spoluzakladateľa UPF a FFWP, do duchovného sveta a zdôraznil skutočnosť, že zjednotenie Kórey je dôležité pre vytvorenie zjednoteného mierového sveta, pričom na tomto zhromaždení bude v rámci projektu Think Tank 2022 inaugurovaný organizačný výbor nadchádzajúceho samitu o mieri na Kórejskom polostrove.

Po jeho príhovore sa uskutočnil obrad mieru a jednoty. Tentoraz sa obrad uskutočnil simultánne predstaviteľmi siedmich vierovyznaní v USA a v Japonsku prostredníctvom online pripojenia a predstaviteľmi v Kórei z miesta konania podujatia. Jeho obsah spočíva v symbolickom vyjadrení jednoty prostredníctvom spoločného vliatia vody do jednej nádoby, po ktorom nasleduje reprezentatívna modlitba za jednotu všetkých ľudí. Reprezentatívnu modlitbu predniesol predseda výboru Konferencie predstaviteľov svetového kresťanstva (WCLC - wclc.org) Kim Ki-hun. Po obrade zaznela Hymna mieru. V USA bolo v čase konania podujatia 11. septembra a v tomto roku uplynulo 20 rokov od útokov z 11. septembra 2001. Za obete týchto útokov nasledovala minúta ticha.

Po nej zazneli príhovory osobností z celého sveta angažovaných v projekte Think Tank 2022, ktoré vyzdvihli úsilie manželov Munovcov a nimi založených a iniciovaných organizácií o vytvorenie mierového sveta. Najprv prehovorili predstavitelia z Kórey. Prvý príhovor predniesol primátor Soulu O Se-hun. Po ňom guvernér provincie Južný Čungčong Jang Sung-džo, guvernér provincie Severný Čungčong I Ši-džong, guvernér provincie Severná Džola Song Ha-džin, primátor Kwangdžu I Jong-sop, guvernér provincie Severný Kjongsang I Čol-wu, primátor Pusanu Pak Hjong-džun, predseda Zhromaždenia provincie Kjongi Džang Hjon-kuk a predseda Rady provincie Kangwon Kwak Do-jong.

Po týchto úvodných príhovoroch nasledovalo vystúpenie skupiny tradičnej kórejskej hudby so spevákom Nam Sang-il, ktorý zaspieval piesne „Let's Launch the Boat“ (Spusťme loď) a „Arirang“.

Ďalšiu časť príhovorov otvoril bývalý prezident USA Donald Trump. Po ňom prehovoril bývalý premiér Japonska Šinzo Abe. Ďalší príhovor predniesol bývalý premiér Portugalska a bývalý predseda Európskej komisie José Manuel Barroso. Po ňom prehovorila bývala prezidentka Filipín Gloria Macapagal Arroyo. Ďalší príhovor predniesol bývalý premiér Indie Deve Gowda. Po ňom prehovorila bývalá dočasná prezidentka Srbska Nataša Mićić. Túto časť príhovorov ukončil bývalý prezident Trinidadu a Tobaga Anthony Carmona.

Nasledovalo vystúpenie kórejského detského umeleckého súboru Little Angels, ktorý zatancoval vejárový tanec.

Po umeleckom vystúpení predniesla prejav Matka mieru, ako oslovujú spoluzakladateľku UPF a FFWP pani Hak Ča Han Munovú za jej úsilie o vytvorenie mierového sveta. V ňom povedala: „Tento národ [Kórejčania] má zodpovednosť stať sa národom, ktorý nasleduje Boha, nášho Nebeského rodiča. Preto by mal viesť ľudí k tomu, aby podporovali mier, a aby si žijúc pre Nebeského rodiča naplnili svoju zodpovednosť ako Jeho oddané deti. Na tomto základe sa vek ázijsko-pacifickej civilizácie rozšíri do celého sveta.“

Po jej prejave nasledovala inaugurácia organizačného výboru samitu o mieri na kórejskom polostrove, ktorý sa uskutoční pri príležitosti nadchádzajúceho 30. výročia návštevy manželov Munovcov Severnej Kórey v 1991, počas ktorej sa stretli s Kim Ir-senom a navštívili svoje rodisko. Túto časť podujatia viedol online medzinárodný predseda Univerzálnej mierovej federácie Thomas Walsh. V ňom priblížil memorandum o porozumení, na ktorom sa dohodli premiér Kambodže Hun Sen a generálny riaditeľ medzinárodného ústredia Federácie rodín Jun Jong-ho. V ňom sa uvádza, že premiér Hun Sen bude spolupredsedom organizačného výboru, že ázijsko-pacifický sekretariát projektu ThinkTank 2022 bude vytvorený v Phnom Penhi, Kambodža, v spolupráci s Asia Vision Institute (AVI - asianvision.org), a že UPF bude spolupracovať s AVI a inými medzinárodnými organizáciami na rozvoji mekonského regiónu.

Toto memorandum o porozumení medzi UPF a AVI podpísali Jun Jong-ho, podpredsedníčka Národného zhromaždenia Kambodže Khuon Sudary a poradca kráľovskej vlády Kambodže právnik Sok Siphana. Po podpísaní memoranda Khuon Sudary vo svojom online príhovore ocenila túto iniciatívu a slávnostne odhalila tabuľu o memorande o porozumení a inaugurácii ázijsko-pacifického sekretariátu projektu ThinkTank 2022. Následne prehovoril online premiér Kambodže Hun Sen a podporil úsilie o posilnenie kultúry mieru a vzájomnej dôvery v rámci medzinárodnej spolupráce v ázijsko-pacifickom regióne. Ako prejav uznania mu za UPF v mene Dr. Munovej venoval Jun Jong-ho špeciálnu medailu. Následne Jun Jong-ho a vedúca sekretariátu Dr. Hak Ča Han Munovej Wondžu McDevitt odovzdali pani Munovej rezolúciu o tejto spolupráci medzi UPF a AVI. Potom im pani Munová odovzdala poverovacie dekréty o vytvorení občianskeho výboru na podporu samitu o mieri na kórejskom polostrove. Jun Jong-ho a Wondžu McDevitt sú predstaviteľmi tohto výboru, ktorý pozostáva z občianskych aktivistov zasadzujúcich sa o mier na kórejskom polostrove. Po tejto časti programu pani Munová simultánne online s premiérom Hun Senon trikrát udreli na gong, čím formálne odštartovali zorganizovanie samitu o mieri na kórejskom polostrove.

Na záver na scénu pribicyklovali účastníci dlhoročnej celosvetovej iniciatívy „Cesta mieru“ (peaceroad.net) reprezentujúci jednotlivé krajiny sveta, v ktorých prebieha táto iniciatíva za zjednotenie oboch Kóreí. Za spevu známej kórejskej piesne „Tongil“ (Jednota) v podaní súboru Little Angels postupne do makety zjednoteného kórejského polostrova pozapichovali kvety ako prejav túžby po zjednotení.

Záznam z podujatia: vimeo.com/602964640

____________________
Zmenené ( 26.01.2022 )
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962