spacer
Federácia rodín za svetový mier

Federácia rodín za svetový mier
Rodina národov žijúcich v mieri môže vzniknúť jedine z národov rodín žijúcich v mieri.
- Rev. Son Mjong Mun

spacer
spacer
FEDERÁCIA RODÍN ZA SVETOVÝ MIER JE MEDZINÁRODNÉ ZDRUŽENIE RODÍN USILUJÚCE SA O ZREALIZOVANIE IDEÁLU PRAVEJ LÁSKY A VYTVORENIE SVETA MIERU A JEDNOTY PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ.
spacer
Hlavné menu
Vitajte
O portáli FFWP
Odporučiť stránku
Domovská stránka
Pridať k obľúbeným
Kontakt
O Federácii rodín
Vznik
Ciele
Stanovy
Aktivity
Osveta FFWP
Požehnanie manželstva
Dohodnuté manželstvá
Boží Princíp
Mierové posolstvá
Štyri veľké oblasti srdca
Význam manželstva
Manželstvo, rodina a spoločnosť
Rodina, manželstvo a rodičovstvo
Zásady šťastného rodinného života
Pravá spoločnosť
Historické rodiny
Ježišovo počatie
Homosexualita
Homosexuální styl
Zakladatelia FFWP
Zjavenia
Životopis
Úmrtie reverenda Muna
Hľadanie strateného mieru
Prejavy
Rodisko
Info projekty
Duchovný svet
Rodina a spoločnosť
Kórea

 
Vitajte

Požehnanie manželstva PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
19.06.2012
____________________

Požehnanie manželstva

Ťažiskom aktivít Federácie rodín je požehnanie manželstva, cez ktoré muž a žena prijímajú Božie požehnanie manželstva prostredníctvom manželov Munovcov a prípadne iných duchovných predstaviteľov, alebo už požehnaných manželských párov. Aby Boh mohol byť prítomný v manželstve a následne v rodine, požehnanie manželstva vytvára základ Jeho aktívnej prítomnosti.


Láska medzi mužom a ženou bola počas celej histórie zatienená žiarlivosťou a násilím. Nespočetné srdcia boli zlomené a preliatych bolo veľa sĺz. Základom dôvery a pokoja v manželstve je absolútna vernosť.

Manželstvo by nemalo byť nejakou časovo obmedzenou dohodou podľa vzoru až kým vás smrť nerozdelí. Tak ako existuje život po smrti, existuje aj láska a rodina. Manželské páry môžu byť spojené aj v živote po smrti len prostredníctvom Božieho požehnania a lásky.

Počas dejín žilo veľa svätých mužov a žien, ktorí nikdy nevstúpili do manželstva. Éra celibátu však dospela k svojmu koncu - nadišiel čas, v ktorom budú manželské páry spoločne slúžiť Bohu. Nový vek prekoná oddelenie medzi Bohom a človekom, medzi mužom a ženou, medzi rodičmi a deťmi. Takto vytvorená jednota je začiatkom trvalého mieru.

Duchovné pôsobenie reverenda Son Mjong Muna sa vyznačuje dôrazom na manželstvo a rodinu ako najdôležitejšieho miesta, kde môžeme zažiť Božiu lásku. Učí, že plne môžeme uskutočniť pravú lásku len v rodine, v ktorej prebýva Božia láska. Vzťahy medzi manželom a manželkou, rodičmi a deťmi, bratmi a sestrami by sa mali vyznačovať nesebeckou a trvalou láskou. Len rodina, ktorá žije v súlade s nebeskými zákonmi, získa nebeskú ochranu a blahobyt pre potomkov.
Manželia Munovci ponúkajú Požehnanie ako prostriedok na udelenie Božej milosti a podpory pre rodinu. Požehnanie obradne uvedie každý pár na cestu ako sa stať pravými rodičmi a vytvoriť skutočné vzorné rodiny. Dáva nám príležitosť rozšíriť svoju lásku a službu za hranice vlastnej rodiny na spoločnosť a celý svet. Požehnanie znamená pre partnerov uzatvorenie manželského vzťahu pre Nebo. Boh uzná toto manželstvo, pretože je budované na základe čistoty a bezhriešnosti. Pri vstupe do požehnaného manželstva sme ako jedinci motivovaní, aby sme postúpili na vyšší stupeň duchovného vývoja.

Požehnanie dostávajú aj páry, ktoré žili v manželstve už niekoľko rokov. Takéto manželské páry sa zúčastňujú Požehnania, aby svoje milované rodiny posvätili pred nebom i zemou. Požehnanie je založené na piatich rôznych obradoch. Každý z týchto obradov predstavuje dôležitý krok pri podpore páru na ceste oddelenia od zla a jeho prechode do sféry Božej lásky, života a rodovej línie. V kresťanskej tradícii sú krst, spoveď a prijímanie symbolickým aktom oddelenia od zla, avšak obrad Požehnania prináša absolútnu a trvalú spásu. Živá viera a vernosť sú podmienkami večného a univerzálneho charakteru Požehnania.


Prinášame vám jedinečné Video o Požehnaní manželstva z 24. marca 2012 v Kórei od britskej televízie Channel 4 so slovenskými titulkami

(pre záujemcov o originálny zdroj v angličtine je tu link na ich webstránku, ale pozeranie bolo možné iba pre tých, ktorí majú britskú IP adresu  

- http://www.channel4.com/programmes/married-to-the-moonies/4od, toto video už nie je možné pozerať na ich webstránke, iba prečítať info o ňom - http://www.channel4.com/programmes/married-to-the-moonies/episode-guide/series-1/episode-1)

 

Poznámka: Najprv si prečítajte celý text do konca a potom si vyberte možnosť, ktorá vám bude fungovať alebo vyhovovať.

Ak ešte nemáte toto video (242 MB), tak:

prvá možnosť, stiahnite si ho z tejto webstránky - http://vimeo.com/43248078 (sú tam aj príspevky od návštevníkov)

Po načítaní uvedenej webstránky kliknite na tlačidlo „Download. Chvíľu nato sa zobrazia možnosti formátov videa (napr. vo Firefoxe to tak ide).

Do nejakého priečinka v počítači si uložte súbor „SD.MP4 file (640x360 / 242MB)“ (ako ho uložiť, to závisí od internetového prehliadača).

Video má po stiahnutí názov „101080545.mp4“.

alebo

druhá možnosť, na webstránke http://downloadvimeo.com/#http://vimeo.com/43248078 kliknite PRAVÝM tlačidlom myši na Click here to download! a súbor uložte do nejakého priečinka v počítači.

Video má po stiahnutí názov „101080545.mp4“.

alebo

tretia možnosť (pravdepodobne najjednoduchšia), PRAVÝM tlačidlom myši kliknite na tento link a súbor uložte do nejakého priečinka v počítači - http://www.federaciarodin.sk/downloads/Married_to_the_Moonies_-_Channel_4_-_31.5.2012.mp4 (242 MB)

Video má teraz po stiahnutí názov „Married_to_the_Moonies_-_Channel_4_-_31.5.2012.mp4“.

-----

Keď už máte video uložené v počítači, stiahnite si teraz titulky:

PRAVÝM tlačidlom myši kliknite na tento link a súbor uložte najlepšie do toto istého priečinka v počítači, kde máte uložené video - http://www.federaciarodin.sk/downloads/Married_to_the_Moonies_-_Channel_4_-_31.5.2012.srt

Súbor má názov „Married_to_the_Moonies_-_Channel_4_-_31.5.2012.srt“. Ak ste sťahovali video podľa prvej alebo druhej možnosti, potom tie titulky premenujte na „101080545.srt“. Potom ich presuňte do toho priečinka, v ktorom je video (ak tam ešte nie sú).

Poznámka: Video aj titulky môžu mať akýkoľvek názov a aj rozdielny. Keď je však rovnaký názov, tak sa titulky zvyčajne spustia s videom automaticky. V opačnom prípade ich treba načítať v prehrávači, v ktorom púšťate video (myslí sa prehrávač v počítači, nie nejaká skrinka pri televízore. Samozrejme, ak chcete a máte tú možnosť, dajte si video a titulky na USB kľúč a prehrajte si to priamo na televízore alebo cez nejakú tú „skrinku“ pri ňom).

V počítači spustite video. Ideálne by sa s videom mali spustiť aj titulky a aj so správnou slovenskou diakritikou. Ak niečo z toho nefunguje, spustite video v prehrávači VLC. Ak ho nemáte, stiahnite si ho z http://www.videolan.org/vlc - tlačidlo „Download VLC“ (program je aj v slovenčine). Nainštalujte ho a spustite video.

Príjemné sledovanie a dajte o videu a titulkoch vedieť aj svojim známym.

____________________
Zmenené ( 29.01.2013 )
Hodnotenie čitateľov: / 3
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer
Neprehliadnite
Žiadne udalosti
Na zamyslenie
Ak bolo Božou vôľou to, aby ľudia Ježiša prijali ako mesiáša a nasledovali ho, vďaka čomu by boli spasení, satan by sa podrobil, zaniklo by peklo a vytvorilo by sa Božie kráľovstvo,
ako potom mohlo byť zároveň Božou vôľou ukrižovanie Ježiša, následkom ktorého ľudia neboli spasení, satan sa nepodrobil, nezaniklo peklo a ani sa nevytvorilo Božie kráľovstvo?
Udalosti
apríl 2019
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
máj 2019
P U S Š P S N
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Ankety
Registrované partnerstvo
Ste za existenciu zákona o registrovanom partnerstve osôb rovnakého pohlavia na Slovensku?
% Možnosti:
87  nie
áno
je mi to jedno
Najnovšie
Najčítanejšie


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962