spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
Rodina národov žijúcich v mieri môže vzniknúť jedine z národov rodín žijúcich v mieri.
- Rev. Son Mjong Mun

spacer
spacer
FEDERÁCIA RODÍN ZA MIER A JEDNOTU VO SVETE JE MEDZINÁRODNÉ ZDRUŽENIE RODÍN USILUJÚCE SA O ZREALIZOVANIE IDEÁLU PRAVEJ LÁSKY A VYTVORENIE SVETA MIERU A JEDNOTY PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ.
spacer
Hlavné menu
Federácia rodín (FFWPU)
Ochrana osobných údajov
Kontakt
O Federácii rodín
Vznik
Ciele
Stanovy
Osveta FFWPU
Požehnanie manželstva
Dohodnuté manželstvá
Boží Princíp
Mierové posolstvá
Štyri veľké oblasti srdca
Význam manželstva
Manželstvo, rodina a spoločnosť
Rodina, manželstvo a rodičovstvo
Zásady šťastného rodinného života
Pravá spoločnosť
Historické rodiny
Ježišovo počatie
Homosexualita
Homosexuální styl
Zakladatelia FFWPU
Zjavenia
Životopis
Úmrtie reverenda Muna
Hľadanie strateného mieru
Prejavy
Rodisko
Info projekty
Verní manželia
Rodina a spoločnosť
Mier sa začína mnou
Duchovný svet
Kórea

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Kontakt

Aktivity PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
27.09.2005
____________________
Aktivity Federácie rodín

Od svojho založenia v roku 1996 sa Federácia rodín prostredníctvom svojich aktivít snaží o napĺňanie svojho cieľa, ktorým je posilnenie rodiny ako morálneho centra spoločnosti, pretože prosperita spoločnosti je na nej závislá. Z uskutočnených aktivít priblížime aspoň tie najdôležitejšie.

Celoslovenská iniciatíva za manželskú vernosť a rodičovskú zodpovednosť
Táto iniciatíva odštartovala celosvetovo v roku 1997 s cieľom pozdvihnúť povedomie o dôležitosti rodiny pre život, vernosti manželov pre rodinu, a predmanželskej sexuálnej zdržanlivosti pre manželstvo. Členovia FFWP a iní aktivisti navštevovali domácnosti alebo sa organizovali informačné stánky, aby každý mohol podporiť túto iniciatívu.

Celoeurópsky festival požehnania manželstva
Tento festival bol súčasťou celosvetového vyvrcholenia iniciatívy za manželskú vernosť a rodičovskú zodpovednosť. Bratislava bola jediným mestom v Európe a jedným z 12-tich miest sveta, kde sa 13. júna 1998 uskutočnila pridružená časť festivalu. Jadrom festivalu bol obrad požehnania manželstva.

Ťažiskom aktivít Federácie rodín je požehnanie manželstva, cez ktoré muž a žena prijímajú Božie požehnanie manželstva prostredníctvom manželov Munovcov alebo už požehnaných manželských párov. Aby Boh mohol byť prítomný v manželstve a následne v rodine, požehnanie manželstva vytvára základ Jeho aktívnej prítomnosti.

Dr. Hak Ča Han Munová na Slovensku
Bola to prvá návšteva jedného z manželov Munovcov na Slovensku. Bratislava sa 20. mája 1999 v rámci 80 miest svetového turné Dr. Munovej s prejavom „Cesta života pre celé ľudstvo“ stala jedným zo 6 miest v Európe tohto turné. Súčasťou tohto turné bola inaugurácia Medzináboženskej a medzinárodnej federácie za svetový mier (IIFWP) v jednotlivých krajinách sveta.

Výzva Federácie rodín určená NR SR týkajúca sa návrhu zákona o registrovanom partnerstve osôb rovnakého pohlavia
V januári 2002 Federácia rodín poslala výzvu NR SR v súvislosti s prejednávaným návrhom zákona o registrovanom partnerstve osôb rovnakého pohlavia. Federácia rodín nemá výhrady voči osobám sexuálne inak orientovaným, ale chcela zaujať jasné stanovisko k základným normám rodiny v našej spoločnosti. Úryvok z výzvy: „Podľa Listiny základných práv a slobôd je rodičovstvo a rodina pod ochranou zákona. Je to tak preto, lebo rodina je jedinečná tým, že sa v nej rodia deti, a že v nej získavajú základné vzorce správania sa muža a ženy. Navrhovaný zákon však chce postaviť spolužitie osôb rovnakého pohlavia na roveň manželstva, ktoré je základom rodiny, napriek tomu, že takéto spolužitie nemôže naplniť tie isté kvality a zodpovednosti. Predkladaný návrh zákona preto v rodinnom práve nemá miesto. Spolužitie osôb rovnakého pohlavia by sa malo riešiť na inom základe.“ Bez ohľadu na to, z akého dôvodu sa tak poslanci rozhodli, navrhovaný zákon neprešiel.

Svetové turné reverenda Son Mjong Muna
V čase zasadania 60. Valného zhromaždenia OSN sa za účasti vyslancov mieru zo 128 krajín uskutočnila inaugurácia Univerzálnej mierovej federácie (UPF) iniciovaná reverendom Munom. Jej poslaním je vytvoriť modelovú OSN, ktorá upriami svoje mierové úsilie na Boha a bude sa zasadzovať o dobro všetkých ľudí.

Po založení UPF sa 85-ročný reverend Mun vydal s manželkou na turné, počas ktorého navštívi 100 miest v 67 krajinách s posolstvom „Božia ideálna rodina – model svetového mieru”. V ňom vyjadruje presvedčenie, že práve v rodine sa učíme tomu, ako žiť spolu v harmónii a mieri, čo je tá najprirodzenejšia cesta ako odstrániť rasové, národnostné a náboženské bariéry a vytvoriť jednu celosvetovú rodinu. Počas turné sa konajú inaugurácie národných pobočiek UPF.

Turné začalo v septembri v USA, pokračovalo v Kórei, Japonsku, Číne, v strednej Ázii. V Európe prebehlo v 15 krajinách. Pokračuje v Afrike, na Blízkom východe, v Južnej Amerike, východnej Ázii a Oceánii. Záver bude v Kanade v decembri. Na Slovensku sa uskutočnilo 31. októbra 2005 v Slovenskom národnom divadle.

____________________
Zmenené ( 31.03.2006 )
Hodnotenie čitateľov: / 12
SlabéVynikajúce < Pred.
spacer
Neprehliadnite
6.6.2024, 0:00:00- 23:59:00
Deň všetkých pravých vecí
Na zamyslenie
Odkaz lásky

Ježiš sa narodil, aby vytvoril svet lásky, nie aby bol ukrižovaný. Jeho túžba sa konečne napĺňa. Nech je tento odkaz lásky inšpiráciou pre každého z nás.

www.odkazlasky.sk
Udalosti
máj 2024
P U S Š P S N
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
jún 2024
P U S Š P S N
27282930311 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Najnovšie
Najčítanejšie


spacer