spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
Rodina národov žijúcich v mieri môže vzniknúť jedine z národov rodín žijúcich v mieri.
- Rev. Son Mjong Mun

spacer
spacer
FEDERÁCIA RODÍN ZA MIER A JEDNOTU VO SVETE JE MEDZINÁRODNÉ ZDRUŽENIE RODÍN USILUJÚCE SA O ZREALIZOVANIE IDEÁLU PRAVEJ LÁSKY A VYTVORENIE SVETA MIERU A JEDNOTY PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ.
spacer
Hlavné menu
Federácia rodín (FFWPU)
Ochrana osobných údajov
Kontakt
O Federácii rodín
Vznik
Ciele
Stanovy
Osveta FFWPU
Požehnanie manželstva
Dohodnuté manželstvá
Boží Princíp
Mierové posolstvá
Štyri veľké oblasti srdca
Význam manželstva
Manželstvo, rodina a spoločnosť
Rodina, manželstvo a rodičovstvo
Zásady šťastného rodinného života
Pravá spoločnosť
Historické rodiny
Ježišovo počatie
Homosexualita
Homosexuální styl
Zakladatelia FFWPU
Zjavenia
Životopis
Úmrtie reverenda Muna
Hľadanie strateného mieru
Prejavy
Rodisko
Info projekty
Verní manželia
Rodina a spoločnosť
Mier sa začína mnou
Duchovný svet
Kórea

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Historické rodiny

Reverend Son Mjong Mun PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
18.02.2006
____________________

Reverend Son Mjong Mun

Reverend Son Mjong MunRev. Son Mjong Mun je často vykresľovaný v rôznych médiách ako jedna z najkontroverznejších osobností medzi súčasnými náboženskými a duchovnými predstaviteľmi. Chceme vám tu preto ponúknuť niektoré základné skutočnosti z jeho života, aby ste si mohli utvoriť vlastnú mienku na neho samého, na jeho učenie a poslanie a konfrontovať to prípadne s názormi iných.

Reverend Mun sa narodil v roku 1920 v malej farmárskej dedine na území dnešnej Severnej Kórey. Keď sa na Veľkú noc ako 15-ročný chlapec modlil na kopci neďaleko ich domu, zjavil sa mu Ježiš. Hovoril mu o svojom živote, misii a požiadal ho, aby pokračoval v práci na ukončení Božieho a ľudského utrpenia a vytvorení Nebeského kráľovstva.

V nasledujúcich rokoch Son Mjong Mun veľa študoval a skúmal život na zemi i v duchovnom svete, históriu a životné príbehy významných historických postáv, ako aj ľudí, ktorí žili v jeho blízkosti. Niekoľko rokov sa tvrdo pripravoval na svoju verejnú misiu, ktorú začal v roku 1945 po skončení Druhej svetovej vojny.

Po trojročnej činnosti ho komunistický režim odsúdil za "narušovanie spoločenského poriadku" na 5 rokov nútených prác do tábora Hung-Nam. V takýchto pracovných táboroch zvyčajne väzni kvôli ťažkej práci a nedostatku jedla zomierali už po niekoľkých mesiacoch. V októbri 1950 počas Kórejskej vojny bolo väzenie Hung-Nam oslobodené vojskami OSN a Son Mjong Mun odišiel na juh - do mesta Pusan. Tu si spolu s učeníkom Won Pil Kimom postavil z kamenia a kartónov jednoduchú chatrč a začal hľadať ďalších učeníkov a kázať.

V roku 1954 založil "Asociáciu Ducha Svätého pre zjednotenie svetového kresťanstva", ktorú začali ľudia skrátene volať "Cirkev zjednotenia". Ako zakladateľ nového, rýchlo sa rozrastajúceho náboženského hnutia znepokojoval spoločnosť a jeho činnosť vyvolávala na jednej strane podporu a ochotnú spoluprácu, a na druhej strane prenasledovanie a opozíciu.

Napriek šesťnásobnému uväzneniu, rôznym obvineniam, prenasledovaniu členov hnutia a silnej opozícii, pokračoval Rev. Son Mjong Mun vo svojej verejnej činnosti a zasvätil svoj život vytvoreniu mieru vo svete. Za týmto účelom založil mnoho organizácii a nadácií, napr. Medzináboženská a medzinárodná federácia za svetový mier, Akadémia profesorov za svetový mier, Federácia žien za svetový mier, Federácia rodín za svetový mier, Svetová asociácia médií, Medzinárodná nadácia pre vzdelávanie, Federácia mládeže za svetový mier,..., ďalej noviny The Middle East Times, Ultimas Noticias, Tiempos del Mundo, The Segye Times, The Washington Times, niekoľko základných a stredných škôl, Son Mun univerzitu v Kórejskej republike, detský umelecký súbor Little Angels, spoločnosť Universal Ballet,.... Náboženská skupina pozostávajúca z niekoľkých ľudí sa počas približne 50-ich rokov rozrástla na široké celosvetové hnutie pôsobiace vo všetkých oblastiach spoločenského života a usilujúce o ich obrodu v súlade s Božím ideálom fungovania ľudskej rodiny a spoločnosti.

Životopis reverenda Muna (v slovenčine)

Životopis reverenda Muna (v angličtine)Hodnotenie čitateľov: / 12
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer
Neprehliadnite
4.8.2024, 0:00:00- 23:59:00
Deň vyhlásenia Božieho večného požehnania
Na zamyslenie
Odkaz lásky

Ježiš sa narodil, aby vytvoril svet lásky, nie aby bol ukrižovaný. Jeho túžba sa konečne napĺňa. Nech je tento odkaz lásky inšpiráciou pre každého z nás.

www.odkazlasky.sk
Udalosti
júl 2024
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
august 2024
P U S Š P S N
2930311 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Najnovšie
Najčítanejšie


spacer